Psycholog dla młodzieży nastolatków


 

Wszyscy byliśmy dziećmi, ale często o tym nie pamiętamy... 

 

  

 

Jak bardzo potrzebna jest nam akceptacja innych, kiedy jesteśmy młodzi...

 

 

 

 

Jak szybko to co uwielbiamy zmienia się w to, czego nie cierpimy...
Młodzi stają się dorosłymi, nawet jeśli rodzice zawsze będą widzieć w nich dzieci. Kiedy dojrzewamy, zaczynamy zastanawiać się nad tym kim właściwie jesteśmy i gdzie jest nasze miejsce na świecie. Ten może zdawać się chaosem i czasami czujemy się zagubieni. 
 
Psychoterapia dla mlodzieży może nie zdawać się młodemu człowiekowi najlepszym rozwiązaniem, bo wydaje mu się, że spotkania z terapeutą oznaczają, że coś z nami nie tak. Prawda jest taka, że niewielu nastolatków ma możliwość wygadania się, opowiedzenia o swoich problemach - a kiedy nasze emocje i problemy są w nas stłamszone przeszkadzają nam w opanowywaniu chaosu. 
 
Regularne spotkania w grupie lub indywidualne pod okiem psychologa  pozwolą rozładować stres nagromadzony w nas - tajemnice, potrzeby, które zaczynają się w nas pojawiać, a których nie rozumiemy albo się wstydzimy.  Możesz bać się, że psycholog Cię nie zrozumie - on też był kiedyś nastolatkiem i był wsparciem dla setek młodych ludzi przed Tobą. Potrzebujesz szacunku, chcesz być wysłuchany, poznać ludzi, którzy mają podobne wątpliwości? 
    

Jakie są najczęściej pojawiające się problemu psychologiczne u młodzieży?

 

 

  • zaburzenia zachowania i emocji
  • zaburzenia lękowe
  • stany depresyjne
  • zaburzenia odżywiania      

 

Co może dać młodemu człowiekowi psychoterapia? 

 

Psycholog obecny na spotkaniu jest przewodnikiem - nie zmusza Cię, abyś opowiadał o sprawach, o których nie chcesz. Poprowadzi Cię w stronę rozwiązań, ale to Ty do nich dotrzesz. Poznajesz świat, poznajesz siebie.
Także opiekunowie nastolatków mogą otrzymać wsparcie od psychologa lub wykwalifikowanego terapeuty. Mogą nauczyć się jak prawidłowo wspierać swoje dzieci, szczególnie w wyjątkowo trudnych sytuacjach. Dowiedzą się także, jak bardzo istotna jest wolność wyboru dla młodego człowieka w wielu kwestiach - tych codziennych i tych niezwykłych. 


Możesz poszukiwać jednego, magicznego sposobu, żeby wszystko było łatwe, ale taki nie istnieje. Budujemy relacje na co dzień - to nieustający proces. Każdego dnia starać musimy się, by nasze relacje z dziećmi / rodzicami były zdrowe, pełne miłości i zaufania. Zaufanie nie sprawia, że nie popełniamy błędów, ale sprawia, że z problemami dzielimy się tymi, których kochamy, a oni mogą nam pomóc...
 

 

Umów się na spotkanie z naszym specjalistą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Psychologgia - Gabinet psychologiczny w centrum Warszawy - logo stopka

Psychologgia - Gabinet psychologiczny
Warszawa Chmielna 28A / 1a, 2, 4
(w pobliżu kina Atlantic)
tel: 512-021-100
tel: 509-744-633
e-mail: recepcja@psychologgia-plus.plPoradnia psychologiczna - godziny pracy:
pon-pt 9:00-21:00 sobota 9:00-15:00
Warszawa Centrum

Psychologgia