Hipnoza psychologiczna


Dlaczego wybierasz proszek X a nie Y?
Najprawdopodobniej nie znasz różnic w składzie obu proszków, ale w jakiś niecałkiem świadomy sposób uznałeś, że X jest lepszy…

 
Hipnoza – hipnoterapia
 
Czym jest Hipnoza?
 
Hipnoza jest naturalnie występującym stanem umysłu. Każdy na co dzień doświadcza transu hipnotycznego, celowo lub przez przypadek. Na przykład, jeżeli zamyśliłeś się i przestałeś zwracać uwagę na dźwięki otoczenia lub oglądałeś w kinie interesujący film i nie zauważyłeś jak szybko minął czas, wtedy właśnie znajdowałeś się w transie.
 
Możemy być w również w naturalnym stanie hipnozy na krótko przed zaśnięciem lub budząc się ze snu – zjawisko to jest więc naturalnym stanem naszego umysłu.
 
Hipnoterapia
 
Terapia w hipnozie zwana hipnoterapią jest zawsze relacją dwóch osób, z których jedna, mając świadomą zgodę drugiej i w umówionym celu pomaga zainicjować proces zmiany. Sygnałem do zakończenia hipnozy jest sugestia, jednak możemy też przejść w normalny fizjologiczny sen. Osoba hipnotyzowana zachowuje jednak świadomość i może w dowolnym momencie sama zadecydować o wyjściu z transu – zdarza się to jednak bardzo rzadko, ponieważ jest to bezpieczny stan przyjemnego odprężenia, gdy umysł wypoczywa, będąc wolnym od codziennych niepokojów.
 

Mocną stroną terapii w hipnozie jest to, że człowiek z łatwością może odsunąć ograniczające go przekonania, które w stanie codziennej świadomości powstrzymują go przed wprowadzaniem upragnionych zmian, wiodących do zdrowszego i szczęśliwszego życia. 

 

Czytaj więcej:
 
>>> Leczenie hipnozą <<<
 
>>> W czym może pomóc hipnoza <<<
 
Relacje pacjentów z hipnozy 
 
>>> Prawa podświadomości i hipnozy <<<
 
 
Hipnoza jest jedną z dróg wprowadzania zmian do swojego życia
 
 
Umów się na sesję
Psychologgia - Gabinet psychologiczny w centrum Warszawy - logo stopka

Psychologgia - Gabinet psychologiczny
Warszawa Chmielna 28A / 1a, 2, 4
(w pobliżu kina Atlantic)
tel: 512-021-100
tel: 509-744-633
e-mail: recepcja@psychologgia-plus.plPoradnia psychologiczna - godziny pracy:
pon-pt 9:00-21:00 sobota 9:00-15:00
Warszawa Centrum

Psychologgia