PSYCHIATRA I PSYCHOLOG DZIECIĘCY WARSZAWA


Zwykle ludzie zgłaszają się, gdy dziecko ma tzw. objawy, takie jak moczenie nocne, lęki, napady gniewu, nastroje depresyjne. Warto jednak umówić się na wizytę, jeśli macie wątpliwości dotyczące zachowania dziecka, albo po prostu chcecie lepiej je zrozumieć.

Warto przyjść, jeśli czujecie, że trzeba zrobić coś, by ten krótki czas, kiedy Wasze Dziecko jest dzieckiem, przeżyć jak najpełniej i najbardziej radośnie.

 

Dziecko to człowiek, tylko mały... - oto pewna historyjka... Wyobraźmy sobie, że na pewnej zaludnionej wyspie pojawia się przybysz. Nie zna języka, ani zwyczajów. Nie ma prawie żadnych umiejętności posiadanych przez mieszkańców wyspy. Przyznacie, że jego sytuacja jest dość trudna... Przybysz ten ma jednak nauczyciela, który uczy go wszystkiego, krok po kroku. Praca nauczyciela też nie wydaje się łatwa. Obaj - przybysz i nauczyciel - potrzebują wsparcia ze strony wspólnoty i sąsiadów. Potrzebują sprzymierzeńców.

 

Opisana przeze mnie historia dobrze pokazuje sytuację dziecka i rodzica. Jest w niej radość poznawania, ale też trud uczenia się, odnajdywania się w otaczającym świecie. Zazwyczaj zupełnie wystarczają naturalni sprzymierzeńcy - rodzice, przyjaciele, znajomi.

 

Niekiedy jednak właściwym sojusznikiem jest też psycholog dziecięcy, czyli ktoś, kto pomoże Ci razem z Twoim dzieckiem, okiełznać lęk, nauczyć się trudnej sztuki komunikowania z ludźmi. Ktoś, kto będzie Wam towarzyszyć w pokonywaniu małych i wielkich trudności.

 

Serdecznie zapraszamy do poradni psychologicznej w Warszawie

 

PsychologPsychiatra


 

Psycholog dziecięcy Dagna Ślepowrońska
oraz
Psychiatra dziecięcy dr Iwona Tkaczuk

 

>> Zachęcamy również, do zapoznania się z opisem pracy psychologa - Dagny Ślepowrońskiej - oraz przeczytania jej dwóch tekstów :

 

>>> Czerwononosy klaun przytula strach

>>> Oswajanie wulkanów

 

Psychologgia - Gabinet psychologiczny w centrum Warszawy - logo stopka

Psychologgia - Gabinet psychologiczny
Warszawa Chmielna 28A / 1a, 2, 4
(w pobliżu kina Atlantic)
tel: 512-021-100
tel: 509-744-633
e-mail: recepcja@psychologgia-plus.plPoradnia psychologiczna - godziny pracy:
pon-pt 9:00-21:00 sobota 9:00-15:00
Warszawa Centrum

Psychologgia