Seksuolog


Przede wszystkim - seks jest sferą życia jak wszystkie inne, ale gdy w nim się nie układa potrafi odebrać radość z życia.

 

Nie pozwól wygrać wstydowi.

 

Kiedy lepiej spotkać się z seksuologiem?

 

Kiedy odczuwasz lub odczuwacie brak satysfakcji z seksu, pragniecie poprawić jakość swoich intymnych doświadczeń lub dopiero rozpoczynacie współżycie.

 

Wiele par, zarówno mężczyzn jak i kobiet, może na przestrzeni życia doświadczać kłopotów w sferze seksualnej . Na spotkanie z seksuologiem warto przyjść razem, nawet jeśli trudności dotykają tylko jednej z osób. Seksuolog może pomóc w znalezieniu przyczyny problemu i określeniu, jaki rodzaj terapii będzie najkorzystniejszy dla pary.


Do seksuologa nie tylko parami – jeżeli nie masz partnera, a mimo to odczuwasz potrzebę konsultacji z seksuologiem, nic nie stoi na przeszkodzie. Nie należy się obawiać psychoterapeuty czy też seksuologa. Gdy złamiemy nogę, idziemy do ortopedy, a gdy boli nas ząb do stomatologa, dlaczego mielibyśmy się obawiać wizyty u seksuologa? Jeżeli mamy problemy lub wątpliwości dotyczące seksu, gabinet seksuologa to logicznie najbardziej odpowiednie miejsce, w którym powinniśmy się znaleźć.

 

Najczęstsze zaburzenia seksualne u kobiet:

·        brak orgazmu

·        bolesne współżycie

·        pochwica czyli skurcz mięśni uniemożliwiający odbycie stosunku

·        spadek potrzeb seksualnych lub nadmierna potrzeba aktywności seksualnej

 

Najczęstsze zaburzenia seksualne u mężczyzn:

·        zaburzenia erekcji

·        zaburzenia wytrysku

·        spadek potrzeb seksualnych lub nadmierna potrzeba aktywności seksualnej

 


Pierwsza wizyta u seksuologa – co tam się dzieje?


Podjęcie decyzji o spotkaniu z seksuologiem z pewnością nie jest łatwe. Wstyd, zażenowanie, ból mogą skutecznie zniechęcić nas od szukania pomocy u lekarza lub terapeuty. Dobry psychoterapeuta dołoży wszelkich starań, aby zapewnić ci możliwie jak największy komfort w trakcie terapii.


Pamiętaj, że nie jesteś u nikogo na dywaniku. Nie stresuj się. Przyszedłeś tutaj, bo masz problem, a my spróbujemy pokazać ci narzędzia do jego rozwiązania. 


Jeżeli boisz się, że terapia będzie dla ciebie niemiła, możemy cię od razu uspokoić. Pamiętaj, że terapeuta nie będzie przeprowadzał na tobie żadnego badania fizykalnego i nie będzie cię dotykał, możesz za to spodziewać się pytań odnośnie twojego stanu zdrowia. Terapeuta ma rozległą wiedzę także o ciele człowieka i o tym jak działa ludzki organizm, jeżeli będzie taka potrzeba zasugeruje ci także konsultację z lekarzem. 


Jaki jest cel terapii?


Celem terapii jest przede wszystkim zatrzymać rozwój problemu, aby nie mógł się pogłębić. Chodzi o to, aby znaleźć źródło kłopotów pacjenta niezależnie od tego czy za nasz stan psychiczny odpowiedzialne są czynniki uświadomione czy nieuświadomione.


W zależności od sytuacji w jakiej się znajdujesz, postępowanie jest różne. Ostatecznie jednak terapia ma prowadzić do odzyskania kontroli nad swoimi emocjami i zachowaniem. Zlokalizowany problem musi zostać poddany analizie rozwiązany przez pacjenta dzięki terapii. 


Finalny cel jest jeden – pacjent ma się poczuć lepiej.  Mamy doświadczenie w pomaganiu w sprawach związanych z seksem.

 

Psychologgia - Gabinet psychologiczny w centrum Warszawy - logo stopka

Psychologgia - Gabinet psychologiczny
Warszawa Chmielna 28A / 1a, 2, 4
(w pobliżu kina Atlantic)
tel: 512-021-100
tel: 509-744-633
e-mail: recepcja@psychologgia-plus.plPoradnia psychologiczna - godziny pracy:
pon-pt 9:00-21:00 sobota 9:00-15:00
Warszawa Centrum

Psychologgia