Leczenie hipnoza terapia


 Leczenie hipnozą coraz częściej staje się alternatywną metodą rozwiązywania problemów psychicznych człowieka. Ponieważ leki tylko gaszą objawy, a przyczyny są w dalszym ciągu aktywne, dolegliwości tylko czekają aby powrócić. W hipnozie można wykorzystać niedostępne dla świadomości pokłady umysłu i odnaleźć sposoby poradzenia sobie z sytuacją.

Hipnoza musiała długo walczyć o uznanie, ale obecnie jest traktowana na całym świecie (także przez znakomitą część środowisk lekarskich) jako skuteczna metoda pracy terapeutycznej. Twórcą jednego z najważniejszych współcześnie nurtów hipnozy był psychiatra Milton Erickson.

Mity na temat hipnozy
Myśląc o hipnozie, często mamy przed oczami obraz hipnotyzera-maga lub hochsztaplera, który w tajemniczy sposób dokonuje przedziwnych rzeczy i manipuluje zachowaniem ludzi. Nic bardziej mylnego. Takie wyobrażenia wykreowała tzw. hipnoza sceniczna, rozrywkowa.
Należy pamiętać, że do udziału w niej zgłaszają się ludzie aby przeżyć coś niezwykłego, bawić się, mają oni też zgodę na wygłupy i nietypowe zachowania, które sugeruje im hipnotyzer.

W hipnozie człowiek przyjmuje tylko takie sugestie, na które ma wewnętrzną zgodę.

Hipnoza może pomóc
 
Trans w hipnozie to stan pogłębionej świadomości samego siebie, w który osoba wchodzi bez jakiejkolwiek ingerencji fizycznej czy przyjmowania substancji. Trans hipnotyczny to szczególna możliwość relaksacji i spokojnego, bezpiecznego kontaktu z samym sobą.
Hipnoza to rodzaj komunikacji zarówno werbalnej, jak i niewerbalnej, która przyczynia się do poprawy stanu zdrowia pacjenta. Hipnoza i autohipnoza pozwalają uskutecznić pracę terapeutyczną także poprzez wzmocnienie w pacjentach samooceny, samowystarczalności i pewności siebie.

Terapia hipnozą polega na łączeniu odprężenia z przekierowaniem uwagi w głąb siebie, towarzyszy temu szczególny rodzaj koncentracji, która sprzyja nawiązaniu kontaktu z tą częścią nas samych, która na co dzień pozostaje nieświadoma.
W takim stanie można wprowadzać korzystne zmiany w podświadomości. Na ogół inicjują i towarzyszą temu procesowi sugestie terapeuty. Umysł świadomy i nieświadomy różnią się głównie tym, że do świadomego mamy dostęp na co dzień to suma naszych przekonań, myśli, sposób w jaki przeżywamy kontakt ze światem i sobą.
 
Hipnoza terapeutyczna osiąga zwykle lekki lub średni stopień głębokości, zbliżony do stanu czuwania. Osoba zahipnotyzowana zachowuje samokontrolę. Przez cały czas zahipnotyzowana osoba zachowuje świadomość i pamięta doznania z transu.
 
 



umów się na sesję

Krzysztof Dziewulak

Katarzyna Sawinda-Dziadecka
Psychologgia - Gabinet psychologiczny w centrum Warszawy - logo stopka

Psychologgia - Gabinet psychologiczny
Warszawa Chmielna 28A / 1a, 2, 4
(w pobliżu kina Atlantic)
tel: 512-021-100
tel: 509-744-633
e-mail: recepcja@psychologgia-plus.pl



Poradnia psychologiczna - godziny pracy:
pon-pt 9:00-21:00 sobota 9:00-15:00
Warszawa Centrum

Psychologgia