Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie


 

 

 

Spotkania dedykowane są rodzicom w relacji mama-tata, tata-tata oraz mama-mama, opiekunom oraz osobom samotnie wychowującym dzieci. Każdej osobie, która pragnie stworzyć swojemu dziecku jak najlepszą przestrzeń do rozwoju, także w sferze psychoseksualnej. Jestem po to, aby ułatwić Ci zadanie wprowadzania swojego dziecka w arkana dorosłości i rozpoczynania rozmów o seksualności. Zależy mi na tym, abyś dokonał tego w pełnym komforcie dla siebie i swojego dziecka.

Spotykamy się w bezpiecznej, niczym nie zmąconej przestrzeni z kubkiem herbaty w ręku, aby porozmawiać o Twoim dziecku i konkretnych sytuacjach z codziennego życia. Podczas spotkania przechodzimy przez wszystkie etapy dojrzewania, odpowiadając sobie na pytania dotyczące wyzwań rozwojowych. A jeśli nam się uda, to  wyprzedzimy edukację seksualną Twojego dziecka, zanim znajdzie pierwsze informacje w Internecie.


Z moją pomocą dowiesz się:


- Jak rozumieć, zauważać, akceptować i rozwijać budzącą się w dziecku seksualność.
- Czego możesz się spodziewać w poszczególnych latach życia dziecka, np. co zrobić w sytuacji, gdy kilkulatek odkrywa masturbację, a dorastająca córka przesyła swoje nagie zdjęcia koledze ze szkoły?
- Jak dobrać słowa, które zbudują pozytywną,  pełną zaufania przestrzeń do rozmów o seksualności a jednocześnie będą niosły za sobą rzetelne, konkretne informacje.
- W jakich sytuacjach najlepiej inicjować edukacyjne rozmowy z dzieckiem.
- Jak mama z córką i jak ojciec z synem mogą wspólnie dbać o zdrowie seksualne.
- Jak nie zawstydzać swojego dziecka.
- Jakimi lekturami i filmami warto się wspierać podczas „trudnych” rozmów.

Jeśli nadal masz obawy przed rozmową, a podejrzewasz, że Twoje dziecko niedługo rozpocznie współżycie lub po prostu chcesz zapewnić mu dobry start, aby świadomie realizowało swój potencjał seksualny, to przekaż mu informację o możliwości uczestniczenia w indywidualnych warsztatach z edukacji seksualnej ze mną.

 

>>> Edukacja seksualna dla młodzieży

 

 

 

 

Zaprasza

 


 

Zofia Szypowska

 

 

 

 

Psychologgia - Gabinet psychologiczny w centrum Warszawy - logo stopka

Psychologgia - Gabinet psychologiczny
Warszawa Chmielna 28A / 1a, 2, 4
(w pobliżu kina Atlantic)
tel: 512-021-100
tel: 509-744-633
e-mail: recepcja@psychologgia-plus.plPoradnia psychologiczna - godziny pracy:
pon-pt 9:00-21:00 sobota 9:00-15:00
Warszawa Centrum

Psychologgia